pogoda

czwartek, Lis 08 2018

Krajowe wina wkraczają nawet do dyskontów, a liczba winnic wzrosła w ciągu ośmiu lat jedenastokrotnie.

środa, Paź 31 2018

Duński Globus Wine, dystrybutor specjalizujący się w imporcie i dystrybucji win stołowych z najważniejszych regionów winiarskich, chce za kilka lat znaleźć się w gronie kluczowych dostawców w kategorii win w Polsce - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Artur Mazur, Country Manager Globus Wine Poland.

poniedziałek, Paź 29 2018

Często zaczyna się od pasji, rodzinnej tradycji, a nawet od przypadku. Potem warto uzbroić się w cierpliwość. Na to, żeby butelki trafiły do sprzedaży, trzeba czekać kilka lat, na zyski nawet kilkanaście. Ale winny interes na Sandomierszczyźnie kwitnie.

wtorek, Lip 31 2018

62 proc. Polaków deklaruje, że pije wino, a rocznie wypijamy 400 mln litrów tego trunku. Za butelkę płacimy do 30 zł, przy wyborze kierujemy się smakiem, a najchętniej pijemy je w domu – wynika z raportu „Polacy w świecie wina” przygotowanego przez MAKRO Polska.

środa, Cze 27 2018

Ponad 80 proc. Polaków konsumuje alkohol rozsądnie i z umiarem. Potrafimy sięgać po alkohol odpowiedzialnie i mamy odwagę powiedzieć „nie” – wynika z badania przeprowadzonego w ramach kampanii społecznej „Trzeźwo myślę” na zlecenie Carlsberg Polska. Jednak aż 21 proc. respondentów przyznało, że zdarzyło im się choć raz prowadzić samochód po spożyciu alkoholu.

Strona 1 z 27