pogoda

wtorek, Kwi 25 2017

Rozpoczynamy cykl artykułów poświęconych tematyce winiarskiej. Postaramy się w nich odpowiedzieć na pytania jakie być może stawiają sobie amatorzy tego trunku oraz obalić kilka z mitów jakie wokół niego narosło. Oczywiście nie stawiamy sobie za cel zgłębienie wszystkich zagadnień związanych z winem, bo to nie jest możliwe. Mamy jedynie nadzieję, że wybrane tematy wydadzą się czytelnikom interesujące i zachęcą do dalszych poszukiwań.

piątek, Kwi 07 2017

Ponad 8 mln zł będzie kosztowała rewitalizacja winnego wzgórza w Zielonej Górze. To jedno z najbardziej znanych miejsce w tym mieście i dowód wiekowych tradycji winiarskich. Na wzgórzu znajduje się słynna zielonogórska Palmiarnia.

piątek, Mar 24 2017

Mołdawski parlament przyjął ustawę, która wykreśli wino z listy napojów alkoholowych. Będzie ono rozpoznawane jako produkt spożywczy.

czwartek, Mar 16 2017

W Polsce wino nadal w wielu miejscach jest postrzegane jako produkt luksusowy, podczas gdy na zachodzie i południu Europy stanowi napój codziennej konsumpcji. W tym roku celem Kondrat Wina Wybrane będzie dalsze udostępnianie jakościowego wina z całego świata – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Tomasz Traub, manager ds. klientów hurtowych i HoReCa w firmie Kondrat Wina Wybrane.

niedziela, Mar 12 2017

Czerwone, białe, różowe – to znamy. Ostatnio pojawiło się też niebieskie, ciekawe. Dzisiaj w kolebce kreatywności popija się zielone, z marihuany. Canna Vine to połączenie organicznie uprawianego zioła i winogron.

Strona 1 z 20