pogoda

wtorek, Lip 31 2018

62 proc. Polaków deklaruje, że pije wino, a rocznie wypijamy 400 mln litrów tego trunku. Za butelkę płacimy do 30 zł, przy wyborze kierujemy się smakiem, a najchętniej pijemy je w domu – wynika z raportu „Polacy w świecie wina” przygotowanego przez MAKRO Polska.

środa, Cze 27 2018

Ponad 80 proc. Polaków konsumuje alkohol rozsądnie i z umiarem. Potrafimy sięgać po alkohol odpowiedzialnie i mamy odwagę powiedzieć „nie” – wynika z badania przeprowadzonego w ramach kampanii społecznej „Trzeźwo myślę” na zlecenie Carlsberg Polska. Jednak aż 21 proc. respondentów przyznało, że zdarzyło im się choć raz prowadzić samochód po spożyciu alkoholu.

piątek, Cze 22 2018

Tegoroczna upalna pogoda sprzyja uprawianym na Podkarpaciu winoroślom. Winnice dosłownie uginają się od zawiązków owoców. Zapowiada się wyjątkowo urodzajny rok - powiedziała w piątek PAP prezes fundacji "Galicja Vitis" Ewa Wawro.

środa, Cze 20 2018

Polacy coraz chętniej sięgają po wino. Niektórych interesuje delektowanie się dobrym trunkiem, a innych fascynuje obszar łączenia wina z kulinariami. Winiarnia Odkupienie Win łączy doświadczenie i wiedzę swoich sommelierów z odkryciami naukowców startując z Klubem Winiarskim. Dzięki temu każdy kupujący otrzyma zindywidualizowaną propozycję.

środa, Cze 06 2018

Co roku w Polsce rodzi się około 9 tys. dzieci dotkniętych alkoholowym zespołem płodowym - alarmowali organizatorzy zainaugurowanej kampanii społecznej "Kocham. Nie piję". Jej celem jest przestrzeganie przed piciem alkoholu podczas ciąży.

Strona 1 z 26