pogoda

środa, Cze 27 2018

Ponad 80 proc. Polaków konsumuje alkohol rozsądnie i z umiarem. Potrafimy sięgać po alkohol odpowiedzialnie i mamy odwagę powiedzieć „nie” – wynika z badania przeprowadzonego w ramach kampanii społecznej „Trzeźwo myślę” na zlecenie Carlsberg Polska. Jednak aż 21 proc. respondentów przyznało, że zdarzyło im się choć raz prowadzić samochód po spożyciu alkoholu.

piątek, Cze 22 2018

Tegoroczna upalna pogoda sprzyja uprawianym na Podkarpaciu winoroślom. Winnice dosłownie uginają się od zawiązków owoców. Zapowiada się wyjątkowo urodzajny rok - powiedziała w piątek PAP prezes fundacji "Galicja Vitis" Ewa Wawro.

środa, Cze 20 2018

Polacy coraz chętniej sięgają po wino. Niektórych interesuje delektowanie się dobrym trunkiem, a innych fascynuje obszar łączenia wina z kulinariami. Winiarnia Odkupienie Win łączy doświadczenie i wiedzę swoich sommelierów z odkryciami naukowców startując z Klubem Winiarskim. Dzięki temu każdy kupujący otrzyma zindywidualizowaną propozycję.

środa, Cze 06 2018

Co roku w Polsce rodzi się około 9 tys. dzieci dotkniętych alkoholowym zespołem płodowym - alarmowali organizatorzy zainaugurowanej kampanii społecznej "Kocham. Nie piję". Jej celem jest przestrzeganie przed piciem alkoholu podczas ciąży.

czwartek, Maj 31 2018

Szkoda, że królowa Wiktoria już nie żyje, bo gdyby tak było, zapewne stanęłaby do sobotniej licytacji jurajskich win żółtych z 1774 roku. Jedna z flaszek została sprzedana za rekordową cenę ponad 103 tysięcy euro. Monarchini, być może, jeszcze podbiłaby stawkę.

Strona 1 z 26