pogoda

Warsztaty enoturystyczne na Morawach

  • wtorek, Lis 26 2013
  • Napisane przez 
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Warsztaty enoturystyczne na Morawach fot. Roman Myśliwiec

Podkarpaccy winiarze biorą udział w projekcie „W.I.N.E.: Wine In Northeaster Europe” realizowanym w ramach programu Leonardo da Vinci”. To wspaniała okazja do poszerzenia wiedzy na temat enoturystyki i możliwości wykorzystanie jej dla rozwoju gospodarczego regionów. Wystartowano na Morawach.

W dniach 22-24 listopada w czeskim Kurdejovie, w ramach projektu „W.I.N.E.: Wine In Northeastern Europe”, koordynowanego przez Instytut dla Zjednoczonej Europy i realizowanego w ramach programu „Leonardo da Vinci”, spotkały się delegacje partnerów projektu z sześciu krajów.

- Celem projektu jest identyfikacja i rozpowszechnianie dobrych praktyk w zakresie ekoturystyki oraz ich wykorzystanie w celu przygotowania materiałów szkoleniowych z zakresu marketingu turystycznego dla małych i średnich winiarzy - mówi Giovanni Arlotti, wiceprezes Instytutu dla Zjednoczonej Europy oraz koordynator projektu.

Rozpoczęty w sierpniu tego roku projekt „W.I.N.E.”, którego beneficjentem jest SWP, potrwa do końca lipca 2015. Uczestniczą w nim organizacje z 6 krajów: Polska, Słowacja, Czechy, Chorwacja, Niemcy i Włochy. Jednym z partnerów jest Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia, które podczas spotkania na Morawach reprezentowali Roman Myśliwiec, Leszek Szczęch i Krzysztof Kotowicz.

- Zapoznaliśmy się z ofertą enoturystyczną kilku morawskich winnic, zwiedziliśmy nie tylko w małe winnice, ale także duże gospodarstwo enoturystyczne Vinařstvi u Kapličky oraz kombinat winiarski Vinselekt Michlovský. Piękna pogoda, wspaniałe widoki oraz przyjacielska atmosfera pozostawiły miłe wspomnienia – relacjonuje Roman Myśliwiec.

Kolejne spotkania w ramach realizowanego projektu odbędą się we Włoszech (luty 2014), w Chorwacji (maj), we wschodniej Słowacji (sierpień) oraz w Niemczech (październik 2014). Podkarpaccy winiarze planują, że na te wyjazdy wybiorą się w większych grupach członków SWP.

Ewa Wawro

www projektu: http://wineproject.weebly.com/

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Opublikowano w Spotkania i szkolenia

Dodaj komentarz