pogoda

Akademicy PAW po raz trzeci na finiszu

  • poniedziałek, Gru 11 2017
  • Napisane przez  Fundacja Galicja Vitis
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Akademicy PAW po raz trzeci na finiszu fot. Ewa Wawro

19. zjazd Studium Praktycznego Winiarstwa za nami. Pierwszy dzień wykładowy przebiegał pod hasłem tworzenia oferty enoturystycznej oraz procedur związanych z rozpoczęciem produkcji i sprzedaży wina. Drugiego dnia – ćwiczeniowego, akademicy oznaczali poziom siarki w winie. Kontynuowane były także prace pielęgnacyjne wina akademickiego.

Czym jest turystyka winiarska i produkt enoturystyczny, jak budować markę winnicy i tworzyć ofertę enoturystyczną, jak przygotować swoje gospodarstwo do przyjmowania enoturystów i dlaczego warto jest zabrać się do tego metodycznie i profesjonalnie – zagadnienia omówił Bartosz Wilczyński - Doradztwo strategiczne i marketingowe. Zbigniew Krzyżak Winnica Chodorowa omówił procedury administracyjne z związane z rozpoczęciem komercyjnej produkcji oraz prowadzenie bieżącej dokumentacji związanej z produkcją wina.

W sobotni wieczór, tradycyjnie już, nasi słuchacze łączyli przyjemne z pożytecznym, czyli szlifowali swoje umiejętności degustacyjne. Tym razem bohaterem wieczoru była Mołdawia.

Niedzielne zajęcia odbywały się w przetwórni Winnicy Golesz. Tym razem tematem przewodnim było oznaczanie poziomu SO2 w winie. Na potrzeby szkoleniowe nagraliśmy krótkie filmiki instruktażowe, na których nasi słuchacze przeprowadzają badanie poziomu siarki w winie. Zainteresowane osoby z grupy jeszcze raz kontrolowały przebieg fermentacji jabłkowo-mlekowej metodą chromatografii bibułowej.

Teraz przed nami już tylko jeden zjazd, podczas którego słuchacze będą zdawać egzamin dyplomowy. Na zakończenie rocznych szkoleń czekają ich jeszcze zajęcia z sommelierstwa.

Zajęcia rocznika 2018 ruszają 27 stycznia.

Podkarpacka Akademia Wina to sztandarowe przedsięwzięcie Fundacji Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa Galicja Vitis, partnerem projektu jest Miasto Jasło.

Fundacja Galicja Vitis

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w Spotkania i szkolenia

Dodaj komentarz