pogoda

środa, Lis 14 2018

17 zjazd Studium Praktycznego Winiarstwa 2018 poświęcony był szeroko rozumianej enoturystyce. W ramach zajęć praktycznych akademicy zajmowali się dojrzewającymi winami dyplomowymi.

wtorek, Paź 23 2018

Od zasadzenia pierwszych krzaków winorośli w najstarszej obecnie polskiej winnicy Golesz minęło już 36 lat, prawne podstawy funkcjonowania branży mamy od lat 7, można zatem powiedzieć, że winiarstwo w naszym kraju okres niemowlęcego raczkowania ma już za sobą. Ponad 200 istniejących między Odrą a Bugiem winnic zasługuje na to, by ich trunki znalazły godne siebie miejsce na półkach sklepów winiarskich. Realizacji tego celu sprzyjać będzie powstanie Centrum Polskiego Wina, którego inauguracja miała miejsce Słonecznym Kredensie w Krakowie 20 października br.

środa, Paź 17 2018

Podkarpacka Akademia Wina w Jaśle nie zdążyła ogłosić naboru na piąty rocznik Studium Praktycznego Winiarstwa 2019. Lista chętnych pełna była już w sierpniu, a zainteresowani zapisują się już na rocznik 2020.

poniedziałek, Paź 15 2018

Jak rozpoznać „utlenienie” i „przesiarkowanie” wina? Co to jest „korek” i „mysie siki”? Na jakim etapie produkcji powstają te i inne wady i choroby wina oraz jak im zapobiegać? – to tematy omawiane podczas ostatniego zjazdu Studium Praktycznego Winiarstwa 2018. W przetwórni też sporo się działo.

piątek, Paź 05 2018

Celnik i prawnik, to wykładowcy 15. zjazdu Studium Praktycznego Winiarstwa 2018. W ramach praktyk był zbiór i przerób winogron, zakładanie siatek chroniących przed ptakami, zajęcia kontrolne w laboratorium i przetwórni.

niedziela, Wrz 30 2018

Coraz głośniej mówi się o odrodzeniu polskiego winiarstwa. Mało kto jednak wie, że już w pierwszej połowie XIX wieku czyniono próby uprawy winorośli w Polsce – na skarpie wiślanej w warszawskim Ogrodzie Botanicznym. Historię tej winnicy przybliża nam książka profesora Wojciecha Włodarczyka, wydana nakładem Łazienek Królewskich w Warszawie.

Strona 1 z 24