pogoda

środa, Mar 29 2017

Dekoracyjna winniczka na Wawelu została fachowo przycięta. Teraz wygrzewające się w wiosennym słońcu krzewy gotowe są do ruszającej właśnie wegetacji.

środa, Mar 29 2017

W dniach 11-13 kwietnia w stolicy zaprezentują się producenci i dystrybutorzy wybornych trunków z różnych stron świata. Sektor Wine&Spirits dedykowany jest dystrybutorom i hurtownikom napojów alkoholowych, sommelierom i menedżerom restauracji i winiarni.

środa, Mar 22 2017

W dniach 19-21 marca 2017, w Düsseldorfie, odbyły się Międzynarodowe Targi Win i Alkoholi ProWein 2017. Była to już 23. edycja targów, które od lat wyznaczają trendy w branży winiarskiej i są platformą dającą wystawcom i odwiedzającym okazję, by degustować wina z całego świata. Polskę reprezentowali m.in. członkowie Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa. Firmy: Bartex, Jantoń, Henkell Polska oraz Mazurskie Miody zorganizowały własne stoiska.

wtorek, Mar 21 2017

Początkiem kwietnia na rynku wydawniczym ukaże się długo oczekiwana przez polskich winiarzy i winoogrodników pozycja, będąca kompendium dostępnej wiedzy na temat ochrony winorośli. Autorem tego bogato ilustrowanego zdjęciami i tabelami podręcznika pt. „Ochrona winorośli” jest dr Janusz Mazurek, wydawcą Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITIS.

poniedziałek, Mar 20 2017

Od kiedy w Lidlu incydentalnie pojawiło się polskie wino pod brandem Polka (Winnica Srebrna Góra), zaczęliśmy liczyć na więcej, mimowolnie. Czy przy okazji Świąt Wielkanocnych Polacy będą masowo kupować polskie butelki w niskiej cenie? Nie tym razem. Od 20 marca na półkach Lidla znajdziecie wina głównie z Węgier i Francji.

poniedziałek, Mar 06 2017

Kolejna, 30 osobowa grupa słuchaczy Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle uczyła się na czym polega zimowe cięcie w winnicy i jak prawidłowo formować i prowadzić krzewy winorośli.

Strona 1 z 19