pogoda

poniedziałek, Lip 31 2017

Pierwszego dnia nauka rozpoznawania aromatów i ocena degustacyjna wina, drugiego zielone cięcie w winnicy – tak pouczająco i pracowicie przebiegł 12. zjazd Studium Praktycznego Winiarstwa 2017.

środa, Lip 05 2017

Na zakończenie pierwszego semestru słuchacze Studium Praktycznego Winiarstwa 2017 wzięli udział w szkoleniu wyjazdowym do kilku winnic. Mieli nie tylko okazję zobaczyć jak prowadzone są odwiedzane winnice i jak wyglądają przetwórnie. Elementem szkoleniowym były także rozmowy z winiarzami i degustacje szkoleniowe produkowanych tam win. Słuchacze musieli zaliczyć test na zakończenie pierwszego semestru.

sobota, Cze 17 2017

Wyrób wina to tylko z pozoru proste, łatwe i bezproblemowe zadanie. Ze sztuką robienia wina zapoznaje naszych słuchaczy enolog Piotr Stopczyński.

poniedziałek, Maj 22 2017

Szeroko rozumiana ochrona winorośli to zagadnienia, jakimi zajmowali się tym razem słuchacze PAW.

środa, Kwi 26 2017

Zakończyło się sadzenie pierwszej w Polsce miejskiej winnicy. Teraz jeszcze rusztowania, potem droga dojazdowa i oczekiwanie na przyszłe plony.

środa, Mar 29 2017

Dekoracyjna winniczka na Wawelu została fachowo przycięta. Teraz wygrzewające się w wiosennym słońcu krzewy gotowe są do ruszającej właśnie wegetacji.

Strona 1 z 20