pogoda

niedziela, Wrz 16 2018

Na rynku wydawniczym ukazała się druga część książki pt. „Winorośl i wino. Wiedza i praktyka – cz. 2”. Wydawcą jest Fundacja Galicja Vitis, autorami najlepsi specjaliści w dziedzinie winiarstwa Polsce.

wtorek, Lip 03 2018

Tradycyjnie już ostatni zjazd pierwszego semestru Studium Praktycznego Winiarstwa odbywa się w konwencji wyjazdu studyjnego łączącego edukację winiarską z enoturystyką. W tym roku akademicy PAW odkrywali uroki regionu świętokrzyskiego.

wtorek, Maj 22 2018

8. zjazd Studium Praktycznego Winiarstwa 2018 poświęcony był ochronie winorośli. Zdobyta wiedza będzie bardzo cenna dla akademików PAW, szczególnie przy doborze odmian w winnicach.

niedziela, Mar 25 2018

Na rynku wydawniczym ukazała się pierwsza część długo oczekiwanej książki pt. „Winorośl i wino. Wiedza i praktyka – cz. 1”. Wydawcą jest Fundacja Galicja Vitis, autorami najlepsi specjaliści w dziedzinie winiarstwa Polsce.

wtorek, Mar 06 2018

To był kolejny udany zjazd. Słuchacze SPW 2018 przycinali krzewy w Winnicy Jasło i na Rondzie Solidarności. Zajęcia praktyczne poprzedziły wykłady na temat cięcia i formowania krzewów winorośli. Akademicy PAW poznali też ABC produkcji wina. Wieczorna degustacja poświęcona była białym klasykom.

wtorek, Lut 13 2018

Zła lokalizacja, nieodpowiedni dobór odmian i zła jakość sadzonek – to trzy podstawowe błędy, które mogą przekreślić sukces winiarskiego przedsięwzięcia. Jak ich uniknąć tegoroczni słuchacze PAW dowiedzieli się podczas ostatnich zajęć.

Strona 1 z 23