pogoda

Konkurs GV 18
niedziela, Mar 25 2018

Na rynku wydawniczym ukazała się pierwsza część długo oczekiwanej książki pt. „Winorośl i wino. Wiedza i praktyka – cz. 1”. Wydawcą jest Fundacja Galicja Vitis, autorami najlepsi specjaliści w dziedzinie winiarstwa Polsce.

wtorek, Mar 06 2018

To był kolejny udany zjazd. Słuchacze SPW 2018 przycinali krzewy w Winnicy Jasło i na Rondzie Solidarności. Zajęcia praktyczne poprzedziły wykłady na temat cięcia i formowania krzewów winorośli. Akademicy PAW poznali też ABC produkcji wina. Wieczorna degustacja poświęcona była białym klasykom.

wtorek, Lut 13 2018

Zła lokalizacja, nieodpowiedni dobór odmian i zła jakość sadzonek – to trzy podstawowe błędy, które mogą przekreślić sukces winiarskiego przedsięwzięcia. Jak ich uniknąć tegoroczni słuchacze PAW dowiedzieli się podczas ostatnich zajęć.

środa, Sty 31 2018

Kolejna 30-osobowa grupa słuchaczy PAW już zdobywa wiedzę winiarską. Zapowiada się bardzo dobry rok akademicki.

wtorek, Sty 16 2018

- To był niezapomniany rok z Podkarpacką Akademią Wina – zgodnie przyznają uczestnicy Studium Praktycznego Winiarstwa 2017. – Byliście wspaniałą grupą, dziękujemy – mówią organizatorzy zajęć.

poniedziałek, Gru 11 2017

19. zjazd Studium Praktycznego Winiarstwa za nami. Pierwszy dzień wykładowy przebiegał pod hasłem tworzenia oferty enoturystycznej oraz procedur związanych z rozpoczęciem produkcji i sprzedaży wina. Drugiego dnia – ćwiczeniowego, akademicy oznaczali poziom siarki w winie. Kontynuowane były także prace pielęgnacyjne wina akademickiego.

Strona 1 z 22