pogoda

Konkurs GALICJA VITIS już w maju. Zgłoszenia już napływają

  • środa, Kwi 03 2019
  • Napisane przez  Fundacja GALICJA VITIS
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Konkurs GALICJA VITIS już w maju. Zgłoszenia już napływają fot. arch.

Dla winiarzy 2018 rok był wyjątkowo udany. A jak teraz wypadną polskie wina na tle zagranicznych przekonamy się niebawem. Sprawdzianem będzie ocena międzynarodowego jury konkursu GALICJA VITIS 2019. Nagrodzone wina ozdobi prestiżowa medalowa nalepka.

W poprzednich edycjach Międzynarodowego Konkursu Win GALICJA VITIS ocenianych było około 400-500 win z kilkunastu krajów, w tym także spoza Europy. Ze względu na wyjątkowy dla winiarzy rocznik 2018 w tym roku zapowiada się bardzo ciekawa edycja, także w kontekście win polskich.

- Konkurs GALICJA VITIS to doskonała okazja do promowania win z krajów winiarskich na polskim rynku, który z roku na rok jest coraz bardziej zainteresowany taką ofertą. Dzięki dobrej współpracy z czołowymi polskimi mediami branżowymi, informacje o medalistach docierają do szerokiej grupy odbiorców. Udział w naszym konkursie może korzystnie wpłynąć na sprzedaż Państwa win w Polsce. Konkurs służy także promocji polskich win na rynku krajowym i zagranicznym – podkreśla Roman Myśliwiec, główny organizator konkursu.

- Zapraszamy winiarzy polskich i zagranicznych, jak i importerów i dystrybutorów win do udziału w Konkursie i zgłaszania win. Zdobyte medale na prestiżowych konkursach są bardzo przydatne w marketingu i reklamie oferowanych win, a GALICJA VITIS to jeden z czołowych i największych międzynarodowych konkursów winiarskich w Europie Środkowo-Wschodniej, a zarazem jedyny tego typu w Polsce – dodaje Ewa Wawro, prezes Fundacji Galicja Vitis.

Międzynarodowy Konkurs Win GALICJA VITIS 2019 odbędzie się w dniach 15 i 16 maja w Zakopanem.

Wina oceniać będzie międzynarodowe jury doświadczonych degustatorów i enologów ze Słowacji, Czech, Węgier, Niemiec, Gruzji, Mołdawii i Polski. Zgłoszone na GALICJA VITIS wina oceniane są zawsze zgodnie z międzynarodowymi przepisami są w 100 punktowej skali OIV (Międzynarodowej Unii Enologów). Wielki złoty medal otrzymują wina, które uzyskają co najmniej 92 pkt., złoty medal to minimum 86, a srebrny co najmniej 82 punkty. Medale przyznaje się w 8 kategoriach podstawowych: wina białe, różowe, czerwone, musujące, białe uzyskane z ciemnych odmian winogron, białe wyrabiane przy zastosowaniu specjalnych technologii, naturalnie słodkie i likierowe oraz w 16 podkategoriach uwzględniających zawartość cukru w winie. W celu bardziej szczegółowego zapoznania się z naszym Konkursem zapraszamy na stronę internetową: www.galicjavitis.pl

Organizatorem Konkursu jest Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITIS, która oprócz organizowania konkursów winiarskich, prowadzi wiodącą w Polsce szkołę dla winiarzy – Podkarpacką Akademię Wina w Jaśle. Zajmuje się także działalnością wydawniczą związaną z winiarstwem. Znana i ceniona marka organizatora jest gwarancją, że Konkurs przeprowadzony będzie profesjonalnie, na najwyższym europejskim poziomie.

GALICJA VITIS 2019 odbędzie się w dniach 15 i 16 maja w Zakopanem. Dokumenty konkursowe do pobrania w załącznikach do niniejszej informacji. W razie pytań dodatkowych prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub (+48) 602 375 851

Partnerami w organizacji Konkursu są Polski Instytut Winorośli i Wina oraz firma importująca wina "Vinoteka 13". Patronat medialny nad Konkursem GALICJA VITIS sprawują czołowe media branży winiarskiej: Magazyn Czas Wina oraz portale: NaszeWinnice, PortalSpożywczy, Kobiety i Wino, Paragraf w Kieliszku.

Fundacja GALICJA VITIS

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w Konkursy
Pobierz załącznik:

Dodaj komentarz