pogoda

środa, Sie 02 2017

W ostatnim tygodniu sierpnia Jasło znów stanie się stolicą wina. Już po raz dwunasty w naszym mieście odbędzie się jedna z największych imprez winiarskich w kraju – Międzynarodowe Dni Wina. Poza tym czeka nas: IV Konkurs Polskich Win, Dni Otwartych Winnic oraz warsztaty degustacyjne i konkursy.

sobota, Lip 15 2017

W Sandomierzu, sercu regionu słynącego z winiarskich tradycji, powstanie Centrum Winiarstwa. 22 lipca zostanie podpisany list intencyjny mający na celu przygotowanie dokumentacji i zaplecza pod Centrum Winiarstwa. W ramach Centrum planowana jest m.in. winoteka, kawiarnia i ośrodek edukacyjny. Podpisanie listu odbędzie się podczas festynu Tajemnice Wzgórza Jakubowego, promującego Sandomierszczyznę, jej dziedzictwo kulturowe, historię i tradycje.

środa, Lip 12 2017

VITIS MUSIC SFERA FESTIVAL 2017 to tygodniowe święto muzyki w małopolskiej Winnicy w Janowicach. Między 6-12 sierpnia na letniej scenie wystąpią artyści z Polski, Włoch i Francji. Zabrzmi muzyka klasyczna, jazzowa i rozrywkowa. Muzycy, którzy na co dzień występują w wielkich salach koncertowych świata, spotkają się w Janowicach, aby rozpocząć nową tradycję plenerowych koncertów na winnicy.

czwartek, Lip 06 2017

Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle na dobre wpisały się w kalendarz polskich imprez winiarskich. W tym roku odbędą się po raz dwunasty. Od 25 do 30 sierpnia na miłośników polskiego winiarstwa będzie na Podkarpaciu czekał prawdziwy ogrom atrakcji.

wtorek, Maj 16 2017

Od Mozarta do Ellingtona na winnicy, czyli Vitis Music Sfera Festival 2017! Artyści polscy i zagraniczni, regionalne przysmaki, 7 dni pełnych niezapomnianych wrażeń. 6-12 sierpnia, Winnica Janowice.

piątek, Kwi 28 2017

Zapraszamy do spędzenia weekendów w otoczeniu malowniczych lubuskich winnic. Oferta dla zwiedzających jest bardzo bogata i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Oprócz delektowania się winem z różnych odmian winorośli, na stołach znajdą się naturalne produkty z winogron. Można będzie zakupić sadzonki. Dodatkowo lubuscy winiarze oprowadzą gości po swoich winnicach i opowiedzą wiele ciekawostek z dziedziny uprawy winorośli i produkcji wina.

Strona 1 z 8