pogoda

środa, Sie 02 2017

W ostatnim tygodniu sierpnia Jasło znów stanie się stolicą wina. Już po raz dwunasty w naszym mieście odbędzie się jedna z największych imprez winiarskich w kraju – Międzynarodowe Dni Wina. Poza tym czeka nas: IV Konkurs Polskich Win, Dni Otwartych Winnic oraz warsztaty degustacyjne i konkursy.

poniedziałek, Lip 31 2017

Pierwszego dnia nauka rozpoznawania aromatów i ocena degustacyjna wina, drugiego zielone cięcie w winnicy – tak pouczająco i pracowicie przebiegł 12. zjazd Studium Praktycznego Winiarstwa 2017.

sobota, Lip 15 2017

W Sandomierzu, sercu regionu słynącego z winiarskich tradycji, powstanie Centrum Winiarstwa. 22 lipca zostanie podpisany list intencyjny mający na celu przygotowanie dokumentacji i zaplecza pod Centrum Winiarstwa. W ramach Centrum planowana jest m.in. winoteka, kawiarnia i ośrodek edukacyjny. Podpisanie listu odbędzie się podczas festynu Tajemnice Wzgórza Jakubowego, promującego Sandomierszczyznę, jej dziedzictwo kulturowe, historię i tradycje.

środa, Lip 12 2017

VITIS MUSIC SFERA FESTIVAL 2017 to tygodniowe święto muzyki w małopolskiej Winnicy w Janowicach. Między 6-12 sierpnia na letniej scenie wystąpią artyści z Polski, Włoch i Francji. Zabrzmi muzyka klasyczna, jazzowa i rozrywkowa. Muzycy, którzy na co dzień występują w wielkich salach koncertowych świata, spotkają się w Janowicach, aby rozpocząć nową tradycję plenerowych koncertów na winnicy.

czwartek, Lip 06 2017

Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle na dobre wpisały się w kalendarz polskich imprez winiarskich. W tym roku odbędą się po raz dwunasty. Od 25 do 30 sierpnia na miłośników polskiego winiarstwa będzie na Podkarpaciu czekał prawdziwy ogrom atrakcji.

środa, Lip 05 2017

Na zakończenie pierwszego semestru słuchacze Studium Praktycznego Winiarstwa 2017 wzięli udział w szkoleniu wyjazdowym do kilku winnic. Mieli nie tylko okazję zobaczyć jak prowadzone są odwiedzane winnice i jak wyglądają przetwórnie. Elementem szkoleniowym były także rozmowy z winiarzami i degustacje szkoleniowe produkowanych tam win. Słuchacze musieli zaliczyć test na zakończenie pierwszego semestru.

Strona 1 z 37

Nowości