pogoda

środa, Mar 22 2017

W dniach 19-21 marca 2017, w Düsseldorfie, odbyły się Międzynarodowe Targi Win i Alkoholi ProWein 2017. Była to już 23. edycja targów, które od lat wyznaczają trendy w branży winiarskiej i są platformą dającą wystawcom i odwiedzającym okazję, by degustować wina z całego świata. Polskę reprezentowali m.in. członkowie Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa. Firmy: Bartex, Jantoń, Henkell Polska oraz Mazurskie Miody zorganizowały własne stoiska.

wtorek, Mar 21 2017

Początkiem kwietnia na rynku wydawniczym ukaże się długo oczekiwana przez polskich winiarzy i winoogrodników pozycja, będąca kompendium dostępnej wiedzy na temat ochrony winorośli. Autorem tego bogato ilustrowanego zdjęciami i tabelami podręcznika pt. „Ochrona winorośli” jest dr Janusz Mazurek, wydawcą Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITIS.

poniedziałek, Mar 20 2017

Od kiedy w Lidlu incydentalnie pojawiło się polskie wino pod brandem Polka (Winnica Srebrna Góra), zaczęliśmy liczyć na więcej, mimowolnie. Czy przy okazji Świąt Wielkanocnych Polacy będą masowo kupować polskie butelki w niskiej cenie? Nie tym razem. Od 20 marca na półkach Lidla znajdziecie wina głównie z Węgier i Francji.

poniedziałek, Mar 06 2017

Kolejna, 30 osobowa grupa słuchaczy Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle uczyła się na czym polega zimowe cięcie w winnicy i jak prawidłowo formować i prowadzić krzewy winorośli.

wtorek, Lut 28 2017

Polska to największy w Unii Europejskiej oraz czwarty na świecie producent wódki. Głównymi rynkami eksportowymi są m.in. Stany Zjednoczone i Francja, ale również Węgry, Wielka Brytania, Włochy i Kanada. Polskie marki docierają również do tych bardziej odległych miejsc na świecie jak Singapur, Hongkong lub Chile.

czwartek, Lut 02 2017

Ruszyły zajęcia kolejnego, trzeciego już rocznika Studium Praktycznego Winiarstwa prowadzonego przez Podkarpacką Akademię Wina w Jaśle. To unikatowe w skali kraju przedsięwzięcie cieszy się coraz większym zainteresowanie i uznaniem. Przez cały rok na weekendowe zajęcia przyjeżdżają do Jasła winiarze z całej Polski, a w tym roku nawet z Belgii.

Strona 1 z 34

Nowości