Wydrukuj tę stronę

Ruszył portal www.visegradwineroute.eu

W połowie kwietnia ruszył portal www.visegradwineroute.eu realizowany w ramach projektu „Visegrad Wine Route” (Wyszehradzki Szlak Wina). Projekt, współfinansowany ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego ma przyczynić się do po powstania turystycznego produktu transgranicznego, promując enoturystykę w krajach wyszehradzkich. Partnerami w projekcie są: Instytut dla Zjednoczonej Europy (Polska), Obywatelskie Stowarzyszenie MOHYLA (Słowacja), Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia (Polska), Instytut Rozwoju Regionalnego (Czechy) oraz Szlak Wina Pécs-Mecsek (Węgry).

Portal jest obecnie dostępny tylko w języku angielskim, ale już w połowie czerwca zostanie uruchomiona wersja polskojęzyczna i w najbliższych miesiącach przywidziano również uruchomienie wersji czeskiej. W portalu można znaleźć informacji nt. regionów winiarskich dotychczas zaangażowanych w projekcie oraz informacje nt. winnic z tych regionów. Wyszehradzki Szlak Wina jest projektem „otwartym”, to znaczy, że każda winnica chcąca się promować z dowolnego regionu Polski, Czech, Słowacji i Węgier może wstąpić i zostać uwzględniona w bazie winnic partnerskich.

Projekt zakończy się oficjalnie w maju 2013 r. 6-dniową wizytą studyjną po winnicach z regionów uczestniczących w projekcie (12-17 maja 2013 r.) oraz dystrybucją broszury podczas V Dni Węgrzyna & CK Wino w Krakowie (16-19 maja 2013 r.). Jednak partnerzy zamierzają dalej rozwijać inicjatywę, podejmując różnorodne działania marketingowe na rzecz promocji ekoturystyki wyszehradzkiej.

Więcej informacji udzieli personel projektu pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zapraszamy również do śledzenia na portalu facebook:

www.facebook.com/visegradwineroute

Giovanni Arlotti
koordynator projektu Visegrad Wine Route

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Opublikowano w Winne Podróże