pogoda

poniedziałek, Sie 21 2017

W Ministerstwie Finansów trwają prace dotyczące banderol na wina i wyroby winiarskie. Ministerstwo jest w tej sprawie w kontakcie z branżą.

sobota, Lip 08 2017

ARR przypomina, że 15 lipca upływa termin składania wniosków o wpis do ewidencji producentów i przedsiębiorców wyrabiających wino.

czwartek, Kwi 06 2017

Zniesienie obowiązku banderolowania jest postulatem mniejszych firm branży winiarskiej, dla których ten system kontroli jest uciążliwy

niedziela, Mar 12 2017

Czasem temat, który wydawał się dotąd mało istotny jako niestwarzający pozornie interpretacyjnych problemów, okazuje się punktem szczególnej uwagi i nasilenia niepotrzebnych emocji. Utarta od lak praktyka oparta na stabilnych przepisach nie powinna budzić żadnych wątpliwości. Jak jednak często bywa, wystarczy jedna iskra (jak choćby publikacja prasowa) by siać postrach i przerażenie. Otrzymałem w ostatnich dniach kilka zapytań w przedmiocie tego jakie zezwolenia musi posiadać producent wina w Polsce jeśli nie jest przedsiębiorcą a jedynie rolnikiem i chce sprzedawać swoje produkty zarówno w winnicy jak i do sklepów czy restauracji.

czwartek, Paź 27 2016

Co sądzą Polacy o reklamie alkoholu, sprzedaży w internecie lub reglamentacji obszarów jego sprzedaży? Ogólnopolskie badania opinii społecznej na temat opinii Polaków o promocji i sprzedaży alkoholu* oraz najnowsze doniesienia z branży winiarskiej zostały przedstawione na corocznej konferencji prasowej ZP Polska Rada Winiarstwa pt.: „Głos Polaków w sprawie wina”.

Strona 1 z 5

Nowości