pogoda

winnica

Winnica Katarzyna

  • sobota, Lis 28 2015
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Winnica Katarzyna fot. archiwum

Winnica Katarzyna zlokalizowana jest na rogatkach Grodziska Wlkp., w kierunku Nowego Tomyśla, po prawej stronie drogi E 308. Jest malowniczo położona, od północy otoczona lasem sosnowym, który stanowi naturalną osłonę przed zimnymi północno – zachodnimi wiatrami.

Winnica Katarzyna założona została wiosną 2007 r. Wtedy to Maciej Tadeusz, właściciel winnicy, posadził pierwsze krzewy winorośli. Były to: Bianca, Regent, Pinot Noir, Muscat Odesski, Seyval Blanc, Gułobok. Z biegiem kolejnych lat uzupełniał nasadzenia odmianami Dornfelder, Rondo, Johanniter, Pinot Gris, Riesling i Sylvaner. Obecnie na obszarze 40 arów rośnie około 1400 krzewów winorośli. W dalszym ciągu testuje odmiany, by w konsekwencji pozostawić tylko te najlepiej sprawdzające się na tym terenie. Gospodarz oferuje zwiedzanie winnicy, prelekcje na temat uprawy i produkcji wina, degustację swoich wyrobów połączoną z degustacją olejów roślinnych tłoczonych na zimno z zaprzyjaźnionej miejscowej olejarni o 100-letniej tradycji. Winnica stowarzyszona jest w „Lubuskim szlaku miodu i wina”. Obecnie trwa proces rejestracji winnicy i legalizacji sprzedaży wina.

Adres i kontakt:
Winnica Katarzyna
Maciej Tadeusz
62-065 Grodzisk Wielkopolski
ul. Nowy Świat 35
tel. kom. 602 181 648
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Adres winnicy:
62-065 Grodzisk Wielkopolski
ul. Nowotyryska 66

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w woj. wielkopolskie
Więcej w tej kategorii: Winnica Panderoza »

Dodaj komentarz