pogoda

winnica

Winnica Nad Jarem

  • wtorek, Kwi 02 2013
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Winnica Nad Jarem fot. archiwum

Winnica Nad Jarem położona jest w miejscowości Złota przy trasie krajowej Sandomierz – Kraków, na lessowym, południowym stoku wzgórza Chwacała. Właścicielami są Sylwia i Mateusz Paciura.

Jak większość winiarzy-pasjonatów, państwo Paciurowie zawodowo zajmują się czymś zgoła odmiennym – on jest właścicielem pracowni projektowej, jego żona studiowała hotelarstwo i turystykę, a zdobytą wiedzę wykorzystuje teraz we własnym gospodarskie winiarskim.

Wino lubili od dawna, ale swoją winiarską przygodę rozpoczęli od odziedziczenia działki, położonej pomiędzy sadami morelowymi wiśniowymi i jabłkowymi. Po niedługim namyśle, postanowili, że posadzą tam winną latorośl. Pierwszych nasadzeń dokonali w 2009 roku, zdecydowali się na same białe odmiany: Bianca, Muskat, Hibernal. Wiosną 2010 roku dosadzili: Regent, Rondo, Zweigelt - odmiany na wina czerwone. Nie zamierzają jednak na tym poprzestać, już planują nowe nasadzania i powiększenie winnicy z obecnych 81 arów do hektara. Aktualnie adaptowane są budynki na winiarnię z salą degustacyjną.

Jak widać winiarstwo szybko ich wciągnęło, winnica zarejestrowana jest w ARR i jeszcze w tym roku wprowadzą je na rynek.

Obecnie oferują oprowadzenie po winnicy oraz degustację wina w winnicy. Gospodarze mieszkają w Kielcach, wybierając się do nich w odwiedziny trzeba się wcześniej umówić.

Adres i kontakt:

Winnica Nad Jarem
Sylwia i Mateusz Paciura
27-650 Samborzec
Złota 161
tel. kom.: +48 509 327 327 lub +48 668 101 448
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.winnicanadjarem.pl

 

 

 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Opublikowano w woj. świętokrzyskie
Więcej w tej kategorii: Winnica Płochockich »

Komentarze  

0 #5 Andrzej i Asia 2016-05-01 22:18
Dzisiaj skosztowaliśmy na rynku w Sandomierzu białego wina 'Odesa' i jednogłośnie postanowiliśmy kupić butelkę na wieczór ;) Wino ma bardzo przyjemny, łagodny aromat i smak, doskonały dla podniebienia kobiet ale dla mężczyzn też ok. Cena ...hmm ale wspierajmy co polskie! Do zobaczenia w winnicy bo podobno goszczą tam wyśmienicie.
Cytować
0 #4 marek 2015-01-31 11:33
Wina bardzo dobre-próbowałe m czerwone wytrawne,
próbowałem moszczu do produkcji białych-bardzo obiecujące ....
Cytować
0 #3 Sylwia 2014-10-07 21:44
Cytuję mar233:
a mozna gdzies w Kielcahc kupic Wasze wina

Niestety nie, może w przyszłym roku. Na tą chwilę zapraszamy do winnicy.
Cytować
0 #2 mar233 2014-09-12 11:54
a mozna gdzies w Kielcahc kupic Wasze wina
Cytować
+2 #1 Marcin 2014-07-29 14:39
Kupiłem w Winnicy Nad Jarem czerwone wytrawne wino (chciałem białe, ale niestety wszystko już sprzedali) i muszę powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Winko pierwsza klasa, żałuje tylko tego, że kupiłem 4 butelki a nie 10 ;-) .
Cytować

Dodaj komentarz