pogoda

winnica

Winnica Patria

  • piątek, Lip 25 2014
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę

Założona w 2007 roku winnica Patria położona jest na Górnym Śląsku w Imielinie, wśród pól i lasów w pobliżu zbiornika wody pitnej Dziećkowice. Bliskość wody warunkuje specyficzny, łagodny mikroklimat, co korzystnie wpływa na kondycję krzewów, a co za tym idzie, również na jakość wina.

Obecnie na winnicy uprawianych jest około 3 000 krzewów na obszarze ponad 1 ha. Wina białe produkowane są z odmian winorośli: Seyval Blanc, Sibera, Bianca, Jutrzenka, Solaris, Siegerrebe, Traminer, natomiast czerwone z odmian: Rondo, Regent, Cabernet Dorsa.

Zarówno uprawa krzewów winorośli, jak i sam proces produkcji wina są ekologiczne co oznacza brak użycia nawozów sztucznych, syntetycznych środków ochrony roślin. Procesy uprawy, zbiorów i produkcji odbywają się w sposób ręczny, co umożliwia stałe monitorowanie jakości krzewów oraz wyselekcjonowanie najlepszych jakościowo owoców do wytwarzania wina.

Wina z Patrii wytwarzane są tradycyjnymi metodami winifikacji, bez użycia chemicznych polepszaczy smaku, związków odkwaszających, czy syntetycznych aromatów.

Umożliwia to uzyskanie jakościowego wina gronowego o niepowtarzalnym bukiecie i smaku, które odzwierciedlają siedlisko (terroir) i klimat w jakim uprawiane są krzewy winorośli. Wina z winnicy Patria nagradzane były na wielu konkursach winiarskich.

Prowadzimy sprzedaż własnego wina opodatkowanego akcyzą- jego zakup możliwy jest w winnicy.

W piwnicach winnicy Patria znajduje się profesjonalna sala degustacyjna, która stwarza odpowiedni nastrój do degustacji oraz rozmów o winie.

Prowadzimy degustacje przystosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Wizyta w naszej winnicy jest doskonałą okazją do poznania smaku polskich win, jak również poszerzenia swojej wiedzy o uprawie winorośli oraz produkcji wina.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia winnicy Patria i degustacji win z Górnego Śląska.

Prosimy o telefoniczne uzgodnienie terminu wizyty na winnicy oraz degustacji.

Adres i kontakt:

Jacek Penczek

tel: 505 572 408

Jan Penczek

tel: 502785859

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w woj. śląskie

Komentarze  

+3 #1 Igor & Magda 2014-07-27 20:40
Mieliśmy przyjemność odwiedzić tą uroczą winnicę, skosztować zacnych win i zagadać się z winiarzem. Chciełoby się aby takich cudownych miejsc było w naszym kraju więcej. Serdecznie polecamy.
Cytować

Dodaj komentarz