pogoda

winnica

wtorek, Lip 04 2017

Winnica Darius powstała w 2014 roku w Gwoźnicy Górnej gm. Niebylec 36 km na południe od Rzeszowa. Właścicielami winnicy są Bartosz Lubas i Mateusz Lubas.

sobota, Kwi 22 2017

Zaledwie 30 kilometrów od zimowej stolicy Bieszczad - Ustrzyk Dolnych, położona jest Winnica Stańkowa. Wbrew pozorom w tym regionie też można z powodzeniem uprawiać winorośl. Właściciele winnicy jeszcze w tym roku planują rozpocząć komercyjną produkcję win.

środa, Cze 15 2016

Winnica Zamkowa posadzona wiosną 2011 r przez Beatę i Marka Stodółka w miejscowości Korczyna koło Krosna. Dysponują pełną ofertą enoturystyczną.

czwartek, Lis 12 2015

W Mójce, przysiółku wsi Futoma, w gminie Błażowa położona jest winnica Kamieniec. Otoczona jest z dwóch stron rezerwatami przyrody. Wokół lasy jodłowo bukowe, wśród których na każdym niemal kroku spotkać można rzadkie, chronione gatunki flory i fauny, a do tego wodospady i ciekawe formy skalne.

czwartek, Sie 20 2015

Właścicielami winnicy położonej w miejscowości Łopuszka Wielka, w powiecie przeworskim są Zuzanna i Wojciech Jurkiewicz. 30 arowa winnica założona została w 2011 r. Na razie gospodarze nie planują jej powiększenia.

piątek, Sie 14 2015

Winnica Pod Dębem położona jest na wzgórzu, z którego rozciąga się malowniczy widok na całą poddębicką dolinę. Od centrum miasta dzieli ją 3 km. Jadąc drogą Dębica – Wielopole Skrzyńskie, ok. 1 km od ronda skręcamy w prawo i już po chwili widzimy rzędy winorośli wijące się między drzewami starego sadu.

poniedziałek, Cze 16 2014

Winnica Ilios położona jest w północnej części gminy Dębica, w miejscowości Brzeźnica, w pobliżu ujścia rzeki Wielopolki do Wisłoki. Dojechać tam można drogą krajowa nr 985. Równiutkie rzędy winorośli skrywają się za domem właścicieli.

niedziela, Cze 15 2014

Winnica Dwór Kombornia położona jest na terenie zabytkowego zespołu dworsko-parkowego w Komborni. Jadąc od strony Krosna w kierunku zamku Kamieniec i rezerwatu "Prządki", w Korczynie skręcamy z drogi głównej i kierując się drogowskazami, po 5 km dojeżdżamy okazałej bramy Dworu.

sobota, Cze 07 2014

Winiarska przygoda  Jerzego Steckiego, która z czasem stałą się rodzinną pasją, zaczęła się w 2002 r od założenia ogrodu winoroślowego. Na położonej w samym centrum Jarosławia, zaledwie 350 metrów od Starego Rynku, 3,5 - arowej działce pan Jerzy posadził wówczas kilka odmian. Wciąż rekonstruowana i upiększana winniczka jest dziś swoistą reklamą dla rodzinnego przedsięwzięcia Steckich. Zaglądają tam nie tylko amatorzy podkarpackiego wina, także przypadkowi turyści zwiedzający zabytkową jarosławską starówkę. Nie kryjąc zaskoczenia tak osobliwą atrakcją miasta, degustują i chwalą tamtejsze wina. Później często tam wracają.

poniedziałek, Mar 31 2014

Winnica Ostoja położona jest przy trasie prowadzącej z Krosna do Zamku Kamieniec w Odrzykoniu. W pobliżu skrzyżowania ul. Białobrzeskiej z ul. Moniuszki, pomiędzy budynkami już z daleka widać niewielkie wzniesienie, a na nim w równiutkich odstępach drewniane słupki rusztowania, po którym pną się krzewy winorośli.

Strona 1 z 3