pogoda

winnica

Winnica Janowice

  • niedziela, Sie 06 2017
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę

Winnica Janowice została założona wiosną 2013 roku na pięknym południowo – zachodnim stoku w Janowicach koło Tarnowa. Odpowiednie warunki klimatyczne pozwalają na uprawę odmian winorośli klasycznej – vitis vinifera (Pinot Noir, Pinot Noir Précoce, Chardonnay, Siegerrebe, Auxerrois), jak i odmian hybrydowych (Rondo, Regent, Solaris, Johanniter, Seyval Blanc), a niezwykłe położenie winnicy i zapierający dech w piersiach widok na Dolinę Dunajca sprawia, że uchodzi ona za jedną z najpiękniejszych winnic w Polsce.

Winnica jest naszą rodzinną pasją i za wszystkie procesy związane z jej uprawą oraz produkcją win odpowiadamy sami. W 2016 roku spełniliśmy wymogi dotyczące legalizacji winnicy w Polsce i otrzymaliśmy zgodę na oficjalną sprzedaż wraz z certyfikacją win z odmian jednoszczepowych. W tym samym roku dołączyliśmy do Małopolskiego Szlaku Winnego, który wspiera odradzającą się tradycję upraw winorośli w naszym regionie.

W tej chwili obszar uprawianych przez nas winorośli wynosi 1 hektar, ale już w najbliższych latach będziemy go powiększać. O świetnej lokalizacji winnicy świadczy sąsiadująca z naszą Winnica Uroczysko. Mamy nadzieję, że wina z Doliny Dunajca przypadną Wam do gustu, a już za kilka lat na janowickich wzgórzach winorośle nie będą rzadkością.

Adres i kontakt:

Wiesław Chlipała +48604413265
Karolina Chlipała +48504741916
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

GPS: N 49°54'13.2 E 20°50'21.4

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w woj. małopolskie

Dodaj komentarz