pogoda

winnica

środa, Cze 08 2016

Winnica Zagardle znajduje się w miejscowości Szczodrkowice, przysiółek Zagardle, 12 km od Krakowa pomiędzy Cianowicami, Rzeplinem i Skałą na Jurze krakowsko-częstochowskiej. Obecnie zajmuje powierzchnie 72 arów.

czwartek, Gru 10 2015

Na skraju Pustyni Błędowskiej, niedaleko Olkusza położona jest Winnica Comte. Nastawiona jest głównie na produkcję wina z klasycznych odmian winorośli właściwej, białe jako produkt wiodący, czerwone jako uzupełnienie.

sobota, Lis 28 2015

W podkrakowskiej Rybnej, dokładnie 25 km na zachód od Krakowa położona jest 3 hektarowa winnica ekologiczna Joanny i Marcina Miszczaków.

środa, Paź 14 2015

Winiarskie Gospodarstwo Rolne Winnica Kresy położone jest w miejscowości Stoki, przysiółku Kresy, pomiędzy Cianowicami, Rzeplinem i Skałą na Jurze krakowsko-częstochowskiej , w odległości 20 km od Krakowa.

wtorek, Paź 13 2015

Winnica Garlicki Lamus to winiarskie przedsięwzięcie Uniwersytetów Rolniczego w Krakowie. Od 2013 r. produkuje wino na sprzedaż pod nazwą „Uniwersyteckie Grono”.

poniedziałek, Wrz 14 2015

Winnica Dąbrówka położona jest w miejscowości Dąbrówka Szczepanowska na skraju Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Zachodnio Karpackiego w Gminie Pleśna, zaledwie 15 km od Tarnowa. Południowe usytuowanie stoku z widokiem na Tatry przy dobrej pogodzie sprawia, że ten zakątek jest niezwykle malowniczym i wyjątkowym miejscem nie tylko dla gospodarzy.

środa, Sie 26 2015

Tam, gdzie początek bierze Beskid Wyspowy, na granicy Krajobrazowego Parku Wiśnicko - Lipnickiego, w malowniczo usytuowanej, niewielkiej wsi Chronów, z dala od wielkomiejskiego zgiełku zrodził się interesujący winiarski projekt - Winnica i gospodarstwo enoturystyczne Chronów.

środa, Kwi 08 2015

Winnica Zagrabie to rodzinna winnica znajdująca się w miejscowości Rybna (gm. Czernichów) ok 20 km od Krakowa. Usytuowana jest na wysokości ok 320 m n.p.m. w południowo-zachodniej części Garbu Tenczyńskiego.

piątek, Mar 06 2015

Winnica Chodorowa położona jest na Ziemi Sądeckiej, na południowym stoku pośród wzniesień Pogórza Rożnowskiego, 25 km od Nowego Sącza i 5 km od Grybowa, w województwie małopolskim. Pomysł założenia winnicy i gospodarstwa enoturystycznego dojrzewał od dawna. Po dwóch latach poszukiwań odpowiedniego terenu gospodarze winnicy zrealizowali swoje plany.

niedziela, Sie 31 2014

Winnica Nieznanowice położona jest w woj. małopolskim, gminie Gdów. Swoją nazwę zapożyczyła od miejscowości, w której się znajduje. Właścicielem 10 arowej winnicy założonej w 2004 r. jest Uprawia ponad 50 odmian deserowych i przerobowych. Na razie nie ma jeszcze oferty enoturystyczne i nie sprzedaje swojego wina. W przyszłości planuje zwiększenie powierzchni nasadzeń i eksperymentowanie z obecnymi i nowymi odmianami.

Strona 1 z 2