pogoda

winnica

czwartek, Sie 31 2017

Winnica Srebrna Góra położona jest w Krakowie, u stóp klasztoru O.O. Kamedułów na Bielanach. Jest jedną z największych winnic w Polsce, malowniczo położoną w dolinie Wisły. Obejmuje obszar 28 ha i składa się z dwóch 14 hektarowych części położonych na Bielanach oraz w pobliskich Przegorzałach.

niedziela, Sie 06 2017

Winnica Janowice została założona wiosną 2013 roku na pięknym południowo – zachodnim stoku w Janowicach koło Tarnowa. Odpowiednie warunki klimatyczne pozwalają na uprawę odmian winorośli klasycznej – vitis vinifera (Pinot Noir, Pinot Noir Précoce, Chardonnay, Siegerrebe, Auxerrois), jak i odmian hybrydowych (Rondo, Regent, Solaris, Johanniter, Seyval Blanc), a niezwykłe położenie winnicy i zapierający dech w piersiach widok na Dolinę Dunajca sprawia, że uchodzi ona za jedną z najpiękniejszych winnic w Polsce.

czwartek, Cze 15 2017

Winnica w Łazach jest ewenementem w skali kraju. Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego, najstarszej polskiej Alma Mater, postanowiły odrodzić swoje, sięgające do średniowiecza tradycje winiarskie i założyć winnicę. Produkowane tam wino ma już swoją markę i międzynarodowe uznanie.

środa, Cze 08 2016

Winnica Zagardle znajduje się w miejscowości Szczodrkowice, przysiółek Zagardle, 12 km od Krakowa pomiędzy Cianowicami, Rzeplinem i Skałą na Jurze krakowsko-częstochowskiej. Obecnie zajmuje powierzchnie 72 arów.

czwartek, Gru 10 2015

Na skraju Pustyni Błędowskiej, niedaleko Olkusza położona jest Winnica Comte. Nastawiona jest głównie na produkcję wina z klasycznych odmian winorośli właściwej, białe jako produkt wiodący, czerwone jako uzupełnienie.

sobota, Lis 28 2015

W podkrakowskiej Rybnej, dokładnie 25 km na zachód od Krakowa położona jest 3 hektarowa winnica ekologiczna Joanny i Marcina Miszczaków.

środa, Paź 14 2015

Winiarskie Gospodarstwo Rolne Winnica Kresy położone jest w miejscowości Stoki, przysiółku Kresy, pomiędzy Cianowicami, Rzeplinem i Skałą na Jurze krakowsko-częstochowskiej , w odległości 20 km od Krakowa.

wtorek, Paź 13 2015

Winnica Garlicki Lamus to winiarskie przedsięwzięcie Uniwersytetów Rolniczego w Krakowie. Od 2013 r. produkuje wino na sprzedaż pod nazwą „Uniwersyteckie Grono”.

poniedziałek, Wrz 14 2015

Winnica Dąbrówka położona jest w miejscowości Dąbrówka Szczepanowska na skraju Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Zachodnio Karpackiego w Gminie Pleśna, zaledwie 15 km od Tarnowa. Południowe usytuowanie stoku z widokiem na Tatry przy dobrej pogodzie sprawia, że ten zakątek jest niezwykle malowniczym i wyjątkowym miejscem nie tylko dla gospodarzy.

środa, Sie 26 2015

Tam, gdzie początek bierze Beskid Wyspowy, na granicy Krajobrazowego Parku Wiśnicko - Lipnickiego, w malowniczo usytuowanej, niewielkiej wsi Chronów, z dala od wielkomiejskiego zgiełku zrodził się interesujący winiarski projekt - Winnica i gospodarstwo enoturystyczne Chronów.

Strona 1 z 2