pogoda

winnica

sobota, Maj 03 2014

Winnica Mozów należąca do rodziny Kucuń położona jest przy wsi Mozów w gminie Sulechów. Decyzja powstania Winnicy Mozów zapadła w 2007 roku. Pierwsze nasadzenia wykonane zostały w 2008 roku.

poniedziałek, Mar 03 2014

W Starej Wsi, w woj. lubuskim winorośl zadomowiła się na dobre już ćwierć wieku temu. Początkowo nieśmiertelny duch Dionizosa znalazł tam przystań dla odmian deserowych, ale kilka lat temu przekonał gospodarzy, że dobre wino też może tam lać się strumieniami.

niedziela, Mar 02 2014

Na wzniesieniu wśród rzędów winorośli gospodarze zbudowali altanę biesiadną z wieżyczką widokową, w której odbywają się degustacje win i tradycyjnych miejscowych potraw. Specjalnością jest białe wino fermentowane z dodatkiem lubuskich miodów. Dodatkową atrakcją wyróżniającą ofertę jest Park Miniatur Historycznych Obiektów Winiarskich.

poniedziałek, Maj 27 2013

Winnica Pałac Mierzęcin jest częścią kompleksu Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort. Położona jest nad Jeziorem Mierzęcińskim i zajmuje obszar 6,75 ha. Pierwszych nasadzeń dokonano w 2004 roku. Obecnie ponad 27 tysięcy krzewów winorośli rośnie na rozległym, łagodnym zboczu o orientacji południowej i południowo-zachodniej, jak i terenie płaskim.

czwartek, Kwi 25 2013

Winnica Cantina Karoliny i Mariusza Pacholak położona jest we wsi Mozów, 2 km od Sulechowa jadąc drogą krajową nr 278 w kierunku na Krosno Odrzańskie. Jak wiele winnic województwa lubuskiego odradza tradycje winiarskie tego regionu.