pogoda

winnica

Winnica Dom Bliskowice

  • środa, Lip 20 2016
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Winnica Dom Bliskowice fot. arch.

Winnica Dom Bliskowice położona jest na wyniosłej skarpie pradoliny Wisły. To kraina wapiennych wzgórz zwana Małopolskim Przełomem Wisły, na szlaku Kazimierz Dolny – Annopol, woj. lubelskie. Wysokość: 150-190 m npm, nachylenie stoku: 6-10%, gleba: kredowo-wapienna o naturalnym drenażu, w dolnych partiach marglowo-lessowa.

Winnica należy do firmy Winnice Wisły Sp. z o.o. z Warszawy. Pierwsze sadzonki winorośli posadzono na polach wsi Bliskowice i Popów wiosną 2009 roku.

Wszystkie parcele zajmują w sumie 4.5 ha. Rosną tam: Regent, Cabernet Cortis, Cabernet Cantor, Rondo na wina czerwone oraz Johanniter, Hibernal, Riesling, Seyval Blanc na wina białe.

Jak na razie właściciele nie przygotowali oferty enoturystycznej. Zwiedzanie jest możliwe, ale rzadko i koniecznie trzeba się wcześniej umówić, najlepiej drogą mailową.

Produkowane tam wina są w oficjalnej sprzedaży.

Ambicją Domu Bliskowice jest produkcja limitowanych ilości wina z najlepszych, starannie wyselekcjonowanych owoców. Jakość kosztem ilości, ograniczanie lub wręcz eliminacja chemicznych stymulatorów i ulepszaczy w procesie produkcji oraz budowa indywidualnego stylu i charakteru wina - to credo Domu Bliskowice.

Adres i kontakt:

Winnica Dom Bliskowice
prezes i główny winiarz:Lech Mill
Bliskowice 9,
gmina Annopol
powiat Kraśnik
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
współrzędne GPS: 50.96343 21.83787

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w woj. lubelskie

Dodaj komentarz