Wydrukuj tę stronę

Winnica Las Stocki

Winnica Las Stocki fot. archiwum

Winnica Las Stocki posadzona została w 2008 r w miejscowości, od której zapożyczyła swoją nazwę.Malowniczy, pagórkowaty teren, liczne lessowe wąwozy, porośnięte drzewami liściastymi nadają okolicy Lasu Stockiego niezapomniany urok.

W założonej w 2008 r. przez Mariusza Grapkę winnicy, na powierzchni 0,5 ha, rosną odmiany na wina białe takie jak: Seyval Blanc, Aurora, Bianca, Johanniter i Solaris oraz odmiany na wina czerwone: Regent i Zweigelt.

 

Lessowa gleba bogata jest w minerały i wilgoć. Winnica prowadzona jest ekologicznie, właściciele chwasty usuwają mechaniczne, a winorośl chronią przy pomocy wyciągów roślinnych z pokrzywy, skrzypu polnego i grejpfruta.

Produkowane przez nich wino czerwone wino Regent 2012 charakteryzuje się wyrazistym owocowym smakiem i aromatem, odpowiednią kwasowością.

Winnica Las Stocki położona jest pośrodku trójkąta turystycznego: Kazimierz Dolny (8km), Nałęczów (18km) i Puławy. Ze względu na swoje położenie jest doskonałym miejscem rekreacyjnym. Wytyczonych jest wiele oznaczonych tras rowerowych i pieszych. Niedaleko, koło miejscowości Parchatka, znajduje się  najgęstsza sieć wąwozów w Europie. Winnica Las Stocki przylega do jednego z nich. Wąwozy są wyjątkowym miejscem do obserwacji ptaków i zwierząt.

Adres i kontakt:

Winnica Las Stocki
Mariusz Grabka
Las Stocki 80
woj. lubelskie
kom: + 48 602 155 196
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 
GPS: 51° 21' 23.7" N, 22° 3' 32.27" E

dr

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Opublikowano w woj. lubelskie