pogoda

winnica

czwartek, Mar 30 2017

Winnica Skarpa Dobrska została założona przez Marzannę i Pawła Herbsztajn wiosną 2014 roku w miejscowości Dobre, k. Kazimierza Dolnego. Winnica przylega do Rezerwatu Przyrody Skarpa Dobrska usytuowanego w otulinie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

środa, Lip 20 2016

Winnica Dom Bliskowice położona jest na wyniosłej skarpie pradoliny Wisły. To kraina wapiennych wzgórz zwana Małopolskim Przełomem Wisły, na szlaku Kazimierz Dolny – Annopol, woj. lubelskie. Wysokość: 150-190 m npm, nachylenie stoku: 6-10%, gleba: kredowo-wapienna o naturalnym drenażu, w dolnych partiach marglowo-lessowa.

czwartek, Lip 02 2015

Winnica Gronowscy jest projektem realizowanym przez całą rodzinę Gronowskich. Prace realizowane są przez członków rodziny, stanowiąc odskocznię i dając odpoczynek od stresującego, miejskiego życia.

czwartek, Cze 05 2014

Winnica Sanna położona jest w miejscowość Wierzchowiska Drugie, w dolinie Roztocza, na Wyżynie Lubelskiej. Właścicielami założonej w maju 2012 r. winnicy są Elżbieta i Dariusz Nizio. Na powierzchni 2,1 ha uprawiane są odmiany: Regent, Solaris, Seyval Blanc, Johanniter, Muscaris, Jutrzenka i Chardonnay.

czwartek, Maj 23 2013

W miejscowości Lipowiec (18 km od Biłgoraja w kierunku na Zamość) znajduje się winnica Pasja Roztocza. Lipowiec położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Środkowego nieopodal Zwierzyńca (zwanego Perłą Roztocza).

sobota, Maj 04 2013

Stare Kaliszany, malowniczo położona wioska w gminie Józefów nad Wisłą. Spokój, cisza, czyste środowisko, a w bezchmurny dzień widać zarysy Gór Świętokrzyskich. Atrakcją okolicy jest Winnica Domowa Kalisja.

piątek, Kwi 19 2013

Winnica Rzeczyca leży we wsi Rzeczyca w gminie Kazimierz Dolny, przy turystycznym szlaku rowerowym prowadzącym z Kazimierza Dolnego do Rąblowa, w odległości około 6 km od rynku.

sobota, Mar 30 2013

Winnica Pańska Góra jest jedną z najstarszych w regionie Małopolskiego Przełomu Wisły. Położona jest na stoku o 10% nachyleniu w kierunku południowo-zachodnim, gleba: lita skała wapienna z cienką warstwą margla. Zajmuje południowy stok dolinki zbiegającej ku Wiśle.

czwartek, Mar 14 2013

Winnica położona jest na najwyższym południowo-zachodnim wzniesieniu na obrzeżach miasteczka Opole Lubelskie. Pierwsze testowe krzewy zostały posadzone w 2004 roku i przyjmujemy, że rok ten jest początkiem naszej winnicy. W latach następnych winna latorośl zawróciła nam kompletnie w głowach, opanowała również nasz cały kilkudziesięcioarowy stok.

wtorek, Lut 19 2013

Winnica Las Stocki posadzona została w 2008 r w miejscowości, od której zapożyczyła swoją nazwę.Malowniczy, pagórkowaty teren, liczne lessowe wąwozy, porośnięte drzewami liściastymi nadają okolicy Lasu Stockiego niezapomniany urok.