pogoda

winnica

Winnice Jaworek

  • wtorek, Lut 19 2013
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Ewa i Lech Jaworek Ewa i Lech Jaworek fot. archiwum

W położonej na Dolnym Śląsku Miękini, sąsiadującej z Wrocławiem i Środą Śląską – miejscem historycznych upraw winorośli, w roku 2001 zostały założone przez Ewę i Lecha Jaworków Winnice Jaworek.

Głównym celem przedsięwzięcia była uprawa winorośli właściwej (Vitis vinifera) z przeznaczeniem na produkcję wina regionalnego, miodów pitnych bazujących na soku winogronowym oraz nalewek i destylatów owocowych na bazie miodu.

Plantacja winorośli obejmuje 24 hektary, na których testowanych jest ponad 30 odmian winorośli, sprowadzonych między innymi z Niemiec, Austrii i Francji. Nieprzerwanie od roku założenia, Winnice Jaworek są największą polską winnicą.Poza odtworzeniem upraw i produkcją wina, istotnym dla właścicieli winnicy było odrestaurowanie i przywrócenie dawnej świetności zabudowaniom pochodzącym z XVIII wieku, znajdującym się na terenie winnicy. Budynki te zachowały swój niepowtarzalny charakter mimo, iż zostały dostosowane do potrzeb produkcji, przechowywania, sprzedaży wina, prowadzenia restauracji i działalności turystycznej.

Adres i kontakt:

Winnice Jaworek
Ewa i Lech Jaworek
ul. Kościuszki 48 a
55-330 Miękinia
woj. Dolnośląskie
tel. kom.: +48 695 990 947, +48 693 372 044
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.winncejaworek.pl
GPS: 51°11’44’’ N, 16°44’13’’ E

 

dr

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w woj. dolnośląskie
Więcej w tej kategorii: Winnica Adoria »

Dodaj komentarz