pogoda

winnica

wtorek, Sty 23 2018

Winnica Celtica usytuowana jest w otulinie Ślężańskiego Parku Krajobrazowego u stóp magicznej góry Ślęży – kolebce polskich plemion celtyckich. Pierwsze pisemne wzmianki o winiarstwie w tym miejscu pochodzą z bulli papieskiej z 1148 roku.

wtorek, Gru 22 2015

We wsi Stary Wielisław w Kotlinie Kłodzkiej, w 1990 r. założona została 22 arowa winnica. Swoją nazwę wzięła od miejscowości, w której się znajduje.

piątek, Sie 25 2017

Winnica Alvarium położona jest na terenie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Enoturystyczna oferta jest bardzo ciekawa i różnorodna.

niedziela, Gru 14 2014

Winnica de Sas położona jest w malowniczej wsi Czeszyce na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy, 15 km od Milicza, 70 km od Wrocławia. Uprawiamy 7 szczepów winorośli, w największej ilości Gewuertztraminera, duży areał zajmuje Riesling, oprócz tego mamy po kilka rzędów Regenta, Pinot Noir, Pinot Gris oraz Dornfeldera. To właśnie z tych szczepów produkujemy nasze wina.

poniedziałek, Mar 24 2014

Góry Kaczawskie są piękne o każdej porze roku, a jednak wciąż nieodkryte. Odwiedzając położone w centrum regionu gospodarstwo agroturystyczne Agat w Sokołowcu, nie tylko spróbujemy boskiego trunku. Dzięki szeroko rozbudowanej ofercie gospodarzy enoturysta pozna wszystkie uroki regionu.

sobota, Kwi 13 2013

Winnica powstała w 2004 r. w Makowicach (gmina Świdnica) zajmując początkowo obszar 40 arów. W pierwszych latach działalności teren obsadzany był wieloma różnymi odmianami winorośli, jednak w miarę zdobywania doświadczeń, wyselekcjonowane zostały te, które najlepiej przystosowane są do miejscowych warunków. Na kolejnych działkach pojawiały się też nowe odmiany. Dziś winnica zajmuje już obszar 3,65 ha i usytuowana jest na czterech działkach o zupełnie różnych właściwościach gleby. Jedna z nich, położona na dużej stromiźnie, obsadzona została kaskadowo, co jest w Polsce rzadkością i pięknie wkomponowuję się w miejscowy krajobraz.

wtorek, Kwi 09 2013

Półtora roku poszukiwań, 300 odrzuconych lokalizacji – tak było zanim powstała winnica Adoria. Za namową ducha Dionizosa wybór padł na Zachowice, w połowie drogi między Wrocławiem a Świdnicą. Na końcu wsi, na niewielkim wzniesieniu, równe rzędy winorośli widać już z daleka. Powstaje tam polskie wino z kalifornijską duszą.

wtorek, Lut 19 2013

W położonej na Dolnym Śląsku Miękini, sąsiadującej z Wrocławiem i Środą Śląską – miejscem historycznych upraw winorośli, w roku 2001 zostały założone przez Ewę i Lecha Jaworków Winnice Jaworek.