pogoda

winnica

wtorek, Gru 22 2015

We wsi Stary Wielisław w Kotlinie Kłodzkiej, w 1990 r. założona została 22 arowa winnica. Swoją nazwę wzięła od miejscowości, w której się znajduje.

poniedziałek, Cze 15 2015

Winnica Alvarium znajduje się w miejscowości Ostaszów, gmina Przemków, powiat polkowicki, woj. dolnośląskie. Przemkowski Park Krajobrazowy, na terenie którego położona jest winnica, to atrakcyjne miejsce dla odwiedzających winnicę gości.

niedziela, Gru 14 2014

Winnica de Sas położona jest w malowniczej wsi Czeszyce na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy, 15 km od Milicza, 70 km od Wrocławia. Uprawiamy 7 szczepów winorośli, w największej ilości Gewuertztraminera, duży areał zajmuje Riesling, oprócz tego mamy po kilka rzędów Regenta, Pinot Noir, Pinot Gris oraz Dornfeldera. To właśnie z tych szczepów produkujemy nasze wina.

poniedziałek, Mar 24 2014

Góry Kaczawskie są piękne o każdej porze roku, a jednak wciąż nieodkryte. Odwiedzając położone w centrum regionu gospodarstwo agroturystyczne Agat w Sokołowcu, nie tylko spróbujemy boskiego trunku. Dzięki szeroko rozbudowanej ofercie gospodarzy enoturysta pozna wszystkie uroki regionu.

sobota, Kwi 13 2013

Winnica powstała w 2004 r. w Makowicach (gmina Świdnica) zajmując początkowo obszar 40 arów. W pierwszych latach działalności teren obsadzany był wieloma różnymi odmianami winorośli, jednak w miarę zdobywania doświadczeń, wyselekcjonowane zostały te, które najlepiej przystosowane są do miejscowych warunków. Na kolejnych działkach pojawiały się też nowe odmiany. Dziś winnica zajmuje już obszar 3,65 ha i usytuowana jest na czterech działkach o zupełnie różnych właściwościach gleby. Jedna z nich, położona na dużej stromiźnie, obsadzona została kaskadowo, co jest w Polsce rzadkością i pięknie wkomponowuję się w miejscowy krajobraz.

wtorek, Kwi 09 2013

Półtora roku poszukiwań, 300 odrzuconych lokalizacji – tak było zanim powstała winnica Adoria. Za namową ducha Dionizosa wybór padł na Zachowice, w połowie drogi między Wrocławiem a Świdnicą. Na końcu wsi, na niewielkim wzniesieniu, równe rzędy winorośli widać już z daleka. Powstaje tam polskie wino z kalifornijską duszą.

wtorek, Lut 19 2013

W położonej na Dolnym Śląsku Miękini, sąsiadującej z Wrocławiem i Środą Śląską – miejscem historycznych upraw winorośli, w roku 2001 zostały założone przez Ewę i Lecha Jaworków Winnice Jaworek.