pogoda

winnica

wtorek, Wrz 13 2016

Winnica Dwórzno położona jest na Wysoczyźnie Mazowieckiej w otulinie lasów, w najwyższym punkcie na Mazowszu. Plantacja wznosi się nad pięciohektarowym jeziorem, granicząc z nim od południa. Przepiękna, „mazowiecka Toskania” o pagórkowatej powierzchni, z pożądaną dla winorośli południową ekspozycją. Wino produkowane jest naturalnymi, nieprzemysłowymi metodami winiarskimi, przy zastosowaniu możliwie najlepszych urządzeń do jego wytwarzania.

środa, Lip 20 2016

Winnica Dom Bliskowice położona jest na wyniosłej skarpie pradoliny Wisły. To kraina wapiennych wzgórz zwana Małopolskim Przełomem Wisły, na szlaku Kazimierz Dolny – Annopol, woj. lubelskie. Wysokość: 150-190 m npm, nachylenie stoku: 6-10%, gleba: kredowo-wapienna o naturalnym drenażu, w dolnych partiach marglowo-lessowa.

środa, Cze 15 2016

Winnica Zamkowa posadzona wiosną 2011 r przez Beatę i Marka Stodółka w miejscowości Korczyna koło Krosna. Dysponują pełną ofertą enoturystyczną.

środa, Cze 08 2016

Winnica Zagardle znajduje się w miejscowości Szczodrkowice, przysiółek Zagardle, 12 km od Krakowa pomiędzy Cianowicami, Rzeplinem i Skałą na Jurze krakowsko-częstochowskiej. Obecnie zajmuje powierzchnie 72 arów.

czwartek, Mar 24 2016

Winnica Etna, której właścicielem jest Andrzej Wolny, założona została w 2009 roku w Jastrzębiu-Zdroju. obecnie zajmuje powierzchnię 0,5 ha, uprawiane odmiany to: Solaris, Seyval Blanc, Johanniter, Rondo, Regent, Bolero, Monarch; łącznie ok. 1200 krzewów.

wtorek, Gru 22 2015

We wsi Stary Wielisław w Kotlinie Kłodzkiej, w 1990 r. założona została 22 arowa winnica. Swoją nazwę wzięła od miejscowości, w której się znajduje.

czwartek, Gru 10 2015

Na skraju Pustyni Błędowskiej, niedaleko Olkusza położona jest Winnica Comte. Nastawiona jest głównie na produkcję wina z klasycznych odmian winorośli właściwej, białe jako produkt wiodący, czerwone jako uzupełnienie.

sobota, Lis 28 2015

W podkrakowskiej Rybnej, dokładnie 25 km na zachód od Krakowa położona jest 3 hektarowa winnica ekologiczna Joanny i Marcina Miszczaków.

sobota, Lis 28 2015

Winnica Katarzyna zlokalizowana jest na rogatkach Grodziska Wlkp., w kierunku Nowego Tomyśla, po prawej stronie drogi E 308. Jest malowniczo położona, od północy otoczona lasem sosnowym, który stanowi naturalną osłonę przed zimnymi północno – zachodnimi wiatrami.

czwartek, Lis 12 2015

W Mójce, przysiółku wsi Futoma, w gminie Błażowa położona jest winnica Kamieniec. Otoczona jest z dwóch stron rezerwatami przyrody. Wokół lasy jodłowo bukowe, wśród których na każdym niemal kroku spotkać można rzadkie, chronione gatunki flory i fauny, a do tego wodospady i ciekawe formy skalne.

Strona 1 z 8