pogoda

sobota, Paź 17 2015

Winnicę w Jakubowie wymyślił Artur. Wybrał miejsce i zasiał marzenie o dobrym winie. Kiedy umarł, syn Michał spełnia wolę ojca. Kilka dni temu w konkursie w Krakowie jego wino okazało się najlepszym w Polsce.

wtorek, Kwi 14 2015

Produkcja wina w Polsce powoli odradza się i staje się coraz bardziej popularna. Pośród rodzimych producentów wyszukałam trzy wyjątkowe kobiety, które postanowiły przerobić pasje winiarską w zawód.

czwartek, Cze 26 2014

Z ogromnym smutkiem informujemy, że wczoraj, 25 czerwca, zmarł Wojciech Kowalewski, pionier lubuskiego winiarstwa, ojciec Kingi (Winnica Kinga). Dzisiejsi lubuscy winiarze założyli swoje winnice dzięki wiedzy właśnie pana Kowalewskiego. Udzielał lekcji, podpowiadał. Jako pierwszy już w latach 80. ubiegłego wieku zaczął sadzić winorośl na dużą skalę. Był dla lubuskich winiarzy, a w zasadzie zawsze będzie, tym kim dla Podkarpacia jest Roman Myśliwiec. Pionier, nauczyciel. Ciepły, otwarty. I pewnie jego temperamentowi i pasji należy przypisać podróż, jaką blisko 30 lat temu dobył do Mołdawii w poszukiwaniu nowych odmian winorośli. Potrafił o niej opowiadać barwnie i długimi godzinami, i dzięki niej Kinga szczyci się dziś niespotykanymi gdzie indziej i wspaniałymi winami.

czwartek, Cze 20 2013

Z wielkim żalem informujemy, że we wtorek, 18 czerwca zmarł Artur Pajdosz, właściciel winnicy Jakubów. Nasze Winnice składają wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Przyjaciołom Artura.

środa, Kwi 24 2013

Prekursor polskiego winiarstwa, Roman Myśliwiec, postanowieniem Prezydenta RP z dnia 9 kwietnia 2013 roku, na wniosek Kapituły Orderu Odrodzenia Polski, za wybitne zasługi w działalności na rzecz popularyzacji i rozwoju winiarstwa w Polsce odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Strona 1 z 2

Nowości